روش تست زنی امیر مسعودی
روش های تست زنی امیر مسعودی
دی ۱۲, ۱۳۹۶
مطالعه اصولی امیر مسعودی
اصولی درس خواندن از نظر امیر مسعودی
دی ۱۸, ۱۳۹۶

عوامل موفقیت در کنکور از دیدگاه امیر مسعودی

عوامل موفقیت کنکور امیر مسعودی

عوامل موفقیت کنکور امیر مسعودی

خواب ، ورزش ، تغذیه و کنکور

کنکور فقط به خواندن و خواندن به تنهایی نیست!بسیاری از افراد هستند که با وجود ساعات بالای مطالعه نتیجه ی لازمه را نمیگیرند.وقتی به زندگی افراد موفق در کنکور توجه میکنیم متوجه این موضوع میشویم که آن ها علاوه بر توجه به درس و کنکور به سایر قسمت های زندگیشان هم توجه ویژه ای دارند.  در این مقاله قصد داریم به مربع موفقیت در کنکور یعنی خواب،ورزش،تغذیه و مطالعه بپردازیم.

خواب و کنکور

بعضی از بچه ها در شبانه روز خیلی کم میخوابن خیلی ها هم برای افزایش ساعت مطالعشون از ساعت خوابشون کم میکنن که کاملا کار اشتباهیه. اگر شما در شبانه روز وقت کم میارید بهترین کار این هستش که یک روز کامل هر کاری که میکنید رو یادداشت کنید و ببینید وقتتون صرف چه کار هایی میشه. اون وقته که خواهید دید خیلی از وقتتون الکی داره هدر میره و میتونید خیلی راحت بدون این که از ساعت خوابتون بزنید ساعت مطالعتونو زیاد کنید.
خیلی ها هم زیاد میخوابند که خب این خواب زیادی باعث کسل بودن در طول روز میشه و شما نمیتونید با انرژی کافی به کارهاتون برسید! پس بهتره به هیچ وجه بیشتر از ۸ ساعت نخوابید! برنامه ریزی ای که توش ۸ ساعت بیشتر خواب باشه به درد …. میخوره

بعضی دیگه از بچه ها که تعدادشون هم خیلی خیلی زیاده کساییه که شب ها دیر وقت میخوابند. این افراد معمولا به این دلیل دیر میخوابن که در طول روز قبل نتونستن درس بخونن زیاد و به کار های فرعی پرداختند و شب عذاب وجدان میگیرن که از وقتشون استفاده نکردند بخاطر همین از خوابشون میزنن و دیر تر میخوابن غافل از این که روز بعد هم مسلما چون دیر خوابیدند زمان زیادیشو باید بخوابند! و این طوری میشه که مثل یک دومینو هر شب دیرتر میخوابند. در این که نباید دیر خوابید شک نیست. اجداد ما از سالیان دراز شب ها میخوابیدند و روز ها کار میکردند (حتما یه چیزی میدونستن دیگه)

ورزش و کنکور

تاحالا دیدید جایی بگن ورزش کردن خوب نیست؟ خب دیگه لازم نیست بگیم که ورزش کردن خوبه! ورزش کردن باعث میشه که شما در طول روز انرژی و نشاط بیشتری داشته باشید و بهتر بتونید درس بخونید. ورزش صبحگاهی هم حتما در برنامتون داشته باشید که صبح ها با انگیزه ی بیشتری  بیدار بشید. کنکوری هایی که ورزش می کنند قدرت یادگیریشون هم بیشتر میشه.

تغذیه و کنکور

یکی از عوامل موفقیت در کنکور تغذیه می باشد! وقتی از تغذیه مناسب برخوردار باشید و از مواد غذایی تازه و طبیعی استفاده کنید،هم انرژی کافی برای تلاش بیشتر را دارید و هم قدرت یادگیری و حافظه تان بالاتر می رود.از غذاهای روغنی و بیرون کمتر استفاده کنید. همانطور که غذاهای سالم و خوب میتواند موجب سلامتی و یادگیری بهتر میشود،نبود غذای سالم هم میتواند موجب مریض شدن و مانع از مطالعه ی درست شود.مخصوصا روز های منتهی به کنکور خیلی به تغذیتون دقت کنید.