وسواس مطالعاتی امیر مسعودی
با امیر مسعودی وسواس مطالعاتی را ترک کنید
بهمن ۴, ۱۳۹۶
مدیریت زمان امیر مسعودی
راز موفقيت در مديريت زمان از نظر امیر مسعودی
بهمن ۹, ۱۳۹۶

روش امیر مسعودی برای مقابله با افت انگیزه

انگیزه امیر مسعودی

انگیزه امیر مسعودی

اکثریت دانش آموزان در ابتدای مسیر پر انرژی و پر قوا جلو می روند اما بعد از گذشت مدتی کوتاه انگیزه شان افول می کنداین افت انگیزه به شکلی است که با دیدن نحوه ی فعالیت آن ها اصلاً باورتان نمیشود این فرد همان دانش آموز قبلی با آن عملکرد فوق العاده است.

با بررسی مشکلات به مسایل زیر می رسیم:

۱-افسردگی : حالیتی که اگه براتون رخ بده کاملا طبیعیه اما باید هرچه زودتر این حالتو از خودتون دور کنید. اکثرا هم تو دوران آذر و دی ماه دچار این وضعیت میشن که با همراهی مشاور و پرداختن به کارهای مورد علاقتون تو زمان استراحتتون میشه به راحتی رفعش کرد.

۲- بی برنامگی : اگه ندونید میخواید چی کار کنید همواره سر درگمید . سر درگمی مداوم هم خودش موجب سستی تو کارها میشه.

۳- کمال گرایی: موردی که تو خیلی از داوطلبا دیده میشه . سعی کنید اهسته اما پیوسته حرکت کنید درست مثل یک لاک پشت . اخرش هم مطمئن بشین برنده میشین . تفکر همه یا هیچ رو کنار بزارید و توقع نداشته باشید یک شبه راه صد ساله رو طی کنید و موفق بشید.

۴-ضعف اعتماد به نفس : کلاهتون پس معرکه ست اگه خودتون رو دست کم بگیرید یا قبول نداشته باشین!

۵-ترس: تر از شکست و نتیجه گرفتتن !! باعث میشه هیچ وقت حرکت موفقی نداشته باشیم. اگر از شکست و سرزنش دیگران بترسید همیشه به عقب پس زده میشید.

۶-صبور نبودن: از قدیم گفتن گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی … درسته غوره شاید مثل اول و مسیر راه کنکور باشه و طعم خوبی نداشته باشه اما اخرش میتونه مثل حلوا شیرین باشه .

۷- سرزنش کردن مداوم خود: اگه همش بخواین به از دست دادن روزهای گذشته فکر کنید این روز هارو هم از دست میدین و قدم به قدم به سستی تو خوندن هم نزدیک تر میشین . پس سعی کنید کم کاری های گذشته رو فراموش کنید و از همین الان به بعد رو برای خودتون مهم بدونید.

۸- یکنواختی: روز مرگی بیش از حددد و انجام کارهای روتین بدون هیچ هیجانی پشت سر هم نه تنها از درس بلکه از تمام زندگی شما رو نا امید میکنه . سعی کنید با تنوع و علاقه درس بخونید .