مطالعه امیر مسعودی
با امیر مسعودی انگیزه خود را افزایش دهید
آبان ۹, ۱۳۹۶
روش‌های کاهش استرس امیر مسعودی
روش‌های کاهش استرس امیر مسعودی
آبان ۲۰, ۱۳۹۶

امیر مسعودی : همه ی زندگی فقط کنکور نیست

مطالعه امیر مسعودی

مطالعه امیر مسعودی

کنکور فقط به درس خوندن نیست! خیلی ها هستند که ساعات زیادی رو به درس خوندن اختصاص میدن اما موفق نمیشن! وقتی پای حرف های رتبه های برتر کنکور بشینید می بینید که همه ی اون ها علاوه بر درس خوندن بقیه ی چیز های زندگیشون رو هم بهش توجه می کردند و سعی میکردند کاری کنن که همه ی بخش های زندگیشون مطابق با کنکور و آماده برای موفقیت در کنکور باشه. به همین منظور در این مقاله ی کوتاه به خواب ، ورزش ، تغذیه و کنکور می پردازیم.

خواب و کنکور

بعضی از بچه ها در شبانه روز خیلی کم میخوابن خیلی ها هم برای افزایش ساعت مطالعشون از ساعت خوابشون کم میکنن که کاملا کار اشتباهیه. اگر شما در شبانه روز وقت کم میارید بهترین کار این هستش که یک روز کامل هر کاری که میکنید رو یادداشت کنید و ببینید وقتتون صرف چه کار هایی میشه. اون وقته که خواهید دید خیلی از وقتتون الکی داره هدر میره و میتونید خیلی راحت بدون این که از ساعت خوابتون بزنید ساعت مطالعتونو زیاد کنید.

خیلی ها هم زیاد میخوابند که خب این خواب زیادی باعث کسل بودن در طول روز میشه و شما نمیتونید با انرژی کافی به کارهاتون برسید! پس بهتره به هیچ وجه بیشتر از ۸ ساعت نخوابید! برنامه ریزی ای که توش ۸ ساعت بیشتر خواب باشه به درد …. میخوره

بعضی دیگه از بچه ها که تعدادشون هم خیلی خیلی زیاده کساییه که شب ها دیر وقت میخوابند. این افراد معمولا به این دلیل دیر میخوابن که در طول روز قبل نتونستن درس بخونن زیاد و به کار های فرعی پرداختند و شب عذاب وجدان میگیرن که از وقتشون استفاده نکردند بخاطر همین از خوابشون میزنن و دیر تر میخوابن غافل از این که روز بعد هم مسلما چون دیر خوابیدند زمان زیادیشو باید بخوابند! و این طوری میشه که مثل یک دومینو هر شب دیرتر میخوابند. در این که نباید دیر خوابید شک نیست. اجداد ما از سالیان دراز شب ها میخوابیدند و روز ها کار میکردند (حتما یه چیزی میدونستن دیگه!)

ورزش و کنکور

تاحالا دیدید جایی بگن ورزش کردن خوب نیست؟ خب دیگه لازم نیست بگیم که ورزش کردن خوبه! ورزش کردن باعث میشه که شما در طول روز انرژی و نشاط بیشتری داشته باشید و بهتر بتونید درس بخونید. ورزش صبحگاهی هم حتما در برنامتون داشته باشید که صبح ها با انگیزه ی بیشتری بیدار بشید. کنکوری هایی که ورزش می کنند قدرت یادگیریشون هم بیشتر میشه.

تغذیه و کنکور

تغذیه ی سالم میتونه نقش زیادی توی موفقیت در کنکور داشته باشه! شما وقتی غذاهای طبیعی استفاده کنید و میوه های مختلف رو در برنامه ی غذایی خودتون داشته باشید باعث میشه که حافظه ی شما بهتر و قوی تر بشه و همچنین انرژی بیشتری داشته باشید و بیشتر سرحال باشید. سعی کنید از غذاهای چرب و قست فودی جدا خودداری کنید. علاوه بر این که تغذیه ی خوب بر روی روح و ذهن و حافظه و یادگیری انسان میتونه تاثیر داشته باشه مساله ی مهم دیگه ای هم هست و اون این که غذای بد میتونه شما رو مریض کنه و از درس خوندن بندازه. مخصوصا روز های منتهی به کنکور خیلی به تغذیتون دقت کنید.