سوالات کنکور امیر مسعودی
نکات کلیدی امیر مسعودی درباره آزمون آزمایشی
شهریور ۳۱, ۱۳۹۷
تست زنی امیر مسعودی
شیوه درست تست زنی از دیدگاه امیر مسعودی
مهر ۴, ۱۳۹۷

امیر مسعودی : اعتماد به نفس، قدم اول رو به جلو در کنکور

اعتماد بع نفس امیر مسعودی

اعتماد بع نفس امیر مسعودی

نقش اعتماد به نفس در موفقیت کنکوری ها به قدری مهم و تاثیرگذار است که در این مطلب به این موضوع می پردازیم .
اعتماد به نفس یعنی به خود و توانایی هایمان باور داشته باشیم و یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت در کنکور و سایر عرصه های زندگی محسوب می شود .

وقتی به عنوان یک داوطلب کنکور برنامه ریزی می کنید که یه برهه زمانی مشخصی را مشغول مطالعه شوید ، افراد دیگری هم مانند شما و بعضی با شرایط یکسان با شما ، قصد شرکت در کنکور را دارند .

پس شما تا اینجا با یکسری افراد که شرایط مشابهی دارید ، هدف مشترکی هم دارید پس وجه تمایز شما چه چیزی می تواند باشد و چه کسی از بین شما به هدف خواهد رسید ؟

اعتماد به نفس هر کسی در این شرایط مشخص کننده موفقیت اوست زیرا کسی که اعتماد به نفس دارد یعنی خود را باور دارد و کسی که خود را باور دارد مطمئن است که به هدفش خواهد رسید و در این راه نهایت تلاش خود را برای مطالعه می کند .

اعتماد به نفس یعنی خودباوری و خودباوری یعنی « من می توانم » .

چه عواملی باعث کم شدن اعتماد به نفس می شود ؟

مقایسه کردن : هرگز توانایی های خودتان را با سایرین مقایسه نکنید ، نقاط قوت و ضعف در هر کسی متفاوت است و مقایسه های شما رفته رفته باعث کاهش اعتماد به نفستان می شود .

ثابت قدم و مثبت اندیش باشید : مثبت اندیش بودن موجب اعتماد به نفس می شود . ثابت قدم بودن یعنی طبق یک روال منظم درس ها را مطالعه و مرور کنید و تست بزنید . گاهی دیده می شود با نزدیک شدن به زمان آزمون یکسری داوطلبان کارهای عجیبی می کنند ، به جای مرور تست های جدید می زنند و … . همه اینها اضطراب و استرس را در فرد نشان می دهد که نتیجه عدم اعتماد به نفس و باور به خود است . مهمترین دستاورد اعتماد به نفس کاهش اضطراب و استرس است .

خودتان را از چیزی که هستید کمتر نشان ندهید : این رفتار بد در بسیاری از داوطلبان به عادت تبدیل شده مخصوصا بعد از آزمون اگر از آنها پرسیده شود چطور بود ؟ تمام منفی بافی ها را بر زبان خواهند آورد . کمتر داوطلبی می تواند جوابی متناسب با توانایی های خود بدهد .