عوامل موفقیت کنکور امیر مسعودی
عوامل موفقیت در کنکور از دیدگاه امیر مسعودی
دی ۱۶, ۱۳۹۶
رفع فراموشی امیر مسعودی
رفع فراموشی اطلاعات با تکنیک های امیر مسعودی
دی ۲۰, ۱۳۹۶

اصولی درس خواندن از نظر امیر مسعودی

مطالعه اصولی امیر مسعودی

مطالعه اصولی امیر مسعودی

مشکل اکثر دانش آموزانی که به برنامه آزمون نمی رسند و یا با معلمان خود نمیتوانند گام به گام جلو بروند،به سرعت مطالعه شان مربوط میشود.این مشکل در این مقطع زمانی بسیار شایع است بین داوطلبین و جای نگرانی نیست.برای حل شدن این مشکل می بایست بین کمیت مطالعه و کیفیت مطالعه تعادل ایجاد شود و اولین قدم در این مسیر دوری از وسواس در مطالعه می باشد؛ یعنی نباید مدام درگیر این موضوع باشید که مطالبی را که چند دقیقه پیش یا حتی در جلسه‌ی مطالعاتی قبل خوانده‌اید آیا به یاد دارید یا خیر.

از سوی دیگر نباید برای تمام کردن مطالب عجله داشته باشید به طوری که مباحث را سرسری مطالعه کنید و از هدف اصلی که یادگیری و تسلط بر مطلب است، فاصله بگیرید.

روش‌‌های مطالعاتی خود را تصحیح کنید و برای بهبود آن‌ها تنها به حفظ کردن (طوطی‌وار) نپردازید. سعی کنید گاهی مطالب را از طریق حل مسئله و تست یاد بگیرید. از کلی‌خوانی شروع کنید و بعد به جزئی‌خوانی برسید. یادتان باشد سرعت مطالعه‌ی شما ابتدا کم‌تر است. همواره به خاطر داشته باشید که با پیش‌مطالعه در هر درسی می‌توانید به‌راحتی سرعت مطالعه‌ی خود در آن درس را بهبود بخشید.

در اجرای برنامه‌ی روزانه، محدوده‌ی زمانی مشخص کنید. تمرکز حواس داشته باشید و شرایط مناسبی برای محل مطالعه‌ی خود فراهم کنید. افکار مزاحم را روی برگه یادداشت کنید و سعی کنید آن‌ها را از ذهن خود حذف کنید. ذهنیت مثبت را فراموش نکنید. هیچ گاه از تأثیر انرژی مثبت غافل نشوید. اگر احساس خستگی یا ناامیدی به سراغتان آمد، به آخر راه فکر کنید؛ به آینده‌ی موفقی که انتظارتان را می‌کشد.

این افکار می‌تواند به‌خوبی انگیزه‌دهنده باشد. به این باور برسید که موفقیت‌های بزرگ،تلاش‌های بزرگی می‌طلبند.

زمان های بلا استفاده را زنده کنید. به عنوان مثال در زمان های بین کلاسی مثلاً در سرویس ندرسه،اتوبوس و …با مرور مطالب حفظی از قبیل تاریخ ادبیات،لغات و املا از زمان مرده استفاده کنید. با استفاده از این تکنیک ها فردی زمان شناس میشود و در سایر بخش های زندگی میتوانید از زمان خود بیشترین بهره را ببرید.